PL EN
ładuje…

BADANIA

Neuromarketing (badanie emocji konsumenta)

Co konkretnie sprawia, że kampania odnosi sukces? Dzięki neuromarketingowi dowiesz się więcej na ten temat

Co zachodzi w ludzkim mózgu podczas oglądania reklam? To jedno z najciekawszych pytań marketingu oraz powód, dla którego Mediaplus założyło w 2009 roku dział neuro:impact. Ponieważ badania neuromarketingowe dostarczają nowych, cennych insightów, które mają potencjał by ulepszyć kreację i media.

Jak dokładnie działa neuromarketing?

Kiedy ktoś jest wystawiony na działanie reklamy, w jego mózgu zachodzi wiele procesów. Te w większości nieświadome procesy wpływają na nasze decyzje zakupowe. Dzięki neurobiologii jesteśmy teraz w stanie je zmierzyć, a więc również określić wpływ reklamy.

Oto jak to robimy: konfrontujemy badane osoby z medium reklamowym w rzeczywistym środowisku. Przez system Steady State Topography (SST) – naukowe rozwinięcie metody EEG do badania fal mózgowych – nagrywamy aktywność mózgu w czasie rzeczywistym, a następnie analizujemy ją. Metoda ta przynosi efekty zwłaszcza przy badaniu wpływu spotów TV lub innych reklam w środowisku telewizyjnym. Metodę tę jednak można także wykorzystywać przy badaniu reklam drukowanych, mediów OOH i onlinowych. Z pomocą systemu SST można nawet przeanalizować zachowania konsumentów w punkcie sprzedaży.

Neuromarketing wskazuje nowe kierunki udanych działań reklamowych

Dzięki potężnej bazie danych jesteśmy w stanie chociażby przeprowadzić porównanie z konkurencją w danym sektorze. Dodatkowo, możemy sformułować ogólne zasady zwiększania efektywności komunikatów reklamowych i uzyskać odpowiedzi na szereg pytań, takich jak:

  • Która część kampanii dociera do pamięci długoterminowej?
  • Które obrazy i bodźce są osobiście istotne dla konsumenta?
  • Spoty jakiej długości i jakiego rodzaju są najłatwiej odbierane przez konsumenta?
  • Które środowiska zapewniają najsilniejszy efekt reklamowy w grupie docelowej?

Jak pokazują nasze badania, obszar zastosowania dla neuromarketingu jest bardzo szeroki.